28 March 2015
 Back

Airport Frankfurt Departures

Flight No.ToDepartureExpectedCounterState
BA 901London-Heathrow, Großbritannien07:30   
LH 3404Stuttgart Hbf, Deutschland08:53 Zug 
LH 048Hannover, Deutschland08:55   
LH 074Düsseldorf, Deutschland08:55   
LH 836Billund, Dänemark08:55   
LH 1074Lyon-Saint Exupery, Frankreich08:55   
LH 1250Linz, Österreich08:55   
LX 1069Zürich, Schweiz08:55   
LH 902London-Heathrow, Großbritannien09:00   
LH 1158Palma de Mallorca, Spanien09:00   
LH 1214Genf, Schweiz09:00   
LH 206Dresden, Deutschland09:05   
LH 1298Istanbul-Atatuerk, Türkei09:05   
LH 3606Köln Hbf, Deutschland09:09 Zug 
JP 117Ljubljana, Slowenien09:10   
LH 248Mailand-Malpensa, Italien09:10   
LH 1102Salzburg, Österreich09:10   
LH 098München, Deutschland09:15   
LH 156Leipzig/Halle, Deutschland09:15   
LH 352Bremen, Deutschland09:15   
LH 1148Malaga, Spanien09:15   
LH 1166Lissabon, Portugal09:15   
LH 1268Innsbruck, Österreich09:15   
AC 873Toronto-Pearson, Kanada09:20   
LG 9302Luxemburg, Luxemburg09:20   
LH 988Amsterdam, Niederlande09:20   
LH 1112Madrid, Spanien09:20   
LH 1432Sankt Petersburg, Russland09:20   
LH 848Helsinki, Finnland09:25   
LH 1008Brüssel, Belgien09:25   
LH 1278Athen, Griechenland09:25   
OU 413Split, Kroatien09:25   
SK 640Kopenhagen-Kastrup, Dänemark09:25   
DE 7076Salvador, Brasilien09:30   
JP 115Pristina, Serbien09:30   
LH 128Stuttgart, Deutschland09:30   
LH 1176Porto, Portugal09:30   
MLD 864Chisinau, Moldawien09:30   
LH 1030Paris Ch. de Gaulle, Frankreich09:35   
LH 1160Valencia, Spanien09:35   
LH 1186Zürich, Schweiz09:35   
LH 1276Malta, Malta09:35   
LH 1426Sofia, Bulgarien09:40   
LH 178Berlin-Tegel, Deutschland09:45   
LH 1202Basel, Schweiz09:45   
LH 050Hannover, Deutschland09:50   
TU 649Djerba, Tunesien19:00 gestartet