19 April 2014
 Back

Airport Frankfurt Departures

Flight No.ToDepartureExpectedCounterState
LH 822Kopenhagen-Kastrup, Dänemark07:15   
LH 270Mailand-Linate, Italien08:40   
LH 836Billund, Dänemark08:45   
LH 1028Paris-Ch. de Gaulle, Frankreich08:45   
LH 1388Poznan/Posen, Polen08:45   
LH 902London-Heathrow, Großbritannien08:50   
LH 1234Wien, Österreich08:50   
LH 3632Stuttgart Hbf, Deutschland08:53 Zug 
LH 1074Lyon-Saint Exupery, Frankreich08:55   
LH 1102Salzburg, Österreich08:55   
LH 1250Linz, Österreich08:55   
LX 1069Zürich, Schweiz08:55   
LH 008Hamburg, Deutschland09:00   
LH 1176Porto, Portugal09:00   
LH 1432Sankt Petersburg, Russland09:00   
LH 352Bremen, Deutschland09:05   
LH 1268Innsbruck, Österreich09:05   
LH 1292Larnaca, Zypern09:05   
LH 3606Köln Hbf, Deutschland09:09 Zug 
JP 117Ljubljana, Slowenien09:10   
LH 1166Lissabon, Portugal09:10   
LH 1214Genf, Schweiz09:10   
LH 1298Istanbul-Atatuerk, Türkei09:10   
LH 098München, Deutschland09:15   
LH 206Dresden, Deutschland09:15   
LH 248Mailand-Malpensa, Italien09:15   
LH 988Amsterdam, Niederlande09:15   
LH 1112Madrid, Spanien09:15   
LH 1160Valencia, Spanien09:15   
LO 382Warschau, Polen09:15   
CAI 686Antalya, Türkei09:20   
JP 793Tirana, Albanien09:20   
LG 9302Luxemburg, Luxemburg09:20   
US 707Charlotte, USA09:20   
LH 1008Brüssel, Belgien09:25   
SK 640Kopenhagen-Kastrup, Dänemark09:25   
LH 1030Paris-Ch. de Gaulle, Frankreich09:30   
MLD 864Chisinau, Moldawien09:30   
OK 535Prag, Tschechien09:30   
DE 6770Gran Canaria, Spanien09:35   
LH 128Stuttgart, Deutschland09:35   
LH 848Helsinki, Finnland09:35   
ST 3034Fuerteventura, Spanien09:35   
DL 143Detroit, USA09:40   
LH 1202Basel, Schweiz09:40   
LH 1276Malta, Malta09:40   
TP 579Lissabon, Portugal19:1521:25Gate offen