26 October 2014
 Back

Airport Frankfurt Departures

Flight No.ToDepartureExpectedCounterState
KL 1762Amsterdam, Niederlande06:55   
LH 3604Köln Hbf, Deutschland08:32 Zug 
LH 1356Kattowitz, Polen08:35   
LH 1364Krakau, Polen08:35   
LH 1444Moskau-Domodedovo, Russland08:40   
DL 087Detroit, USA08:45   
LH 270Mailand-Linate, Italien08:45   
LH 902London-Heathrow, Großbritannien08:45   
LH 1074Lyon-Saint Exupery, Frankreich08:45   
LH 1268Innsbruck, Österreich08:45   
LH 1432Sankt Petersburg, Russland08:45   
LH 1102Salzburg, Österreich08:50   
LH 1234Wien, Österreich08:50   
LX 1069Zürich, Schweiz08:50   
LH 3632Stuttgart Hbf, Deutschland08:53 Zug 
LH 988Amsterdam, Niederlande08:55   
LH 062Münster Osnabrück, Deutschland09:00   
LH 370Friedrichshafen, Deutschland09:00   
LH 1028Paris Ch. de Gaulle, Frankreich09:00   
LH 1214Genf, Schweiz09:00   
LH 1392Prag, Tschechien09:00   
LH 296Turin, Italien09:05   
LH 1298Istanbul-Atatuerk, Türkei09:05   
LH 3606Köln Hbf, Deutschland09:09 Zug 
LH 3608Köln Hbf, Deutschland09:09 Zug 
DL 015Atlanta, USA09:10   
LBT 2771Enfidha, Tunesien über München09:10   
US 707Charlotte, USA09:10   
LH 074Düsseldorf, Deutschland09:15   
LH 1162Faro, Portugal09:15   
LH 1202Basel, Schweiz09:15   
AA 071Dallas-Fort Worth, USA09:20   
DE 7232Punta Cana, Dominikan. Rep.09:20   
GH 852Novosibirsk, Russland09:20   
LG 9302Luxemburg, Luxemburg09:20   
LH 352Bremen, Deutschland09:20   
LH 1160Valencia, Spanien09:20   
LH 1166Lissabon, Portugal09:20   
LH 1250Linz, Österreich09:20   
JP 115Pristina, Serbien09:25   
LH 1008Brüssel, Belgien09:25   
LH 1112Madrid, Spanien09:25   
LH 1148Malaga, Spanien09:25   
LH 206Dresden, Deutschland09:30   
LH 1186Zürich, Schweiz09:30   
MLD 864Chisinau, Moldawien09:30   
XQ 141Antalya, Türkei18:50 gestartet