25 April 2014
 Back

Airport Frankfurt Departures

Flight No.ToDepartureExpectedCounterState
LH 1182Zürich, Schweiz06:30   
LH 986Amsterdam, Niederlande08:00   
LH 1184Zürich, Schweiz08:00   
LH 9916Rostock, Deutschland08:00   
LH 282Bologna, Italien08:05   
LH 1086Marseille, Frankreich08:05   
LH 3602Koeln-Deutz Bhf,08:09 Zug 
LH 928London-City, Großbritannien08:10   
UA 945Chicago-O Hare, USA08:10   
LH 096München, Deutschland08:15   
LH 324Venedig, Italien08:15   
LH 1006Brüssel, Belgien08:25   
LH 1336Budapest, Ungarn08:25   
LH 1364Krakau, Polen08:25   
LH 3644Düsseldorf Hbf, Deutschland08:25 Zug 
EN 8224Verona, Italien08:30   
LH 1058Nizza, Frankreich08:30   
LH 1376Gdansk/Danzig, Polen08:30   
SQ 026New York-J.F.Kennedy, USA08:30   
LH 3604Köln Hbf, Deutschland08:32 Zug 
LH 048Hannover, Deutschland08:35   
LH 370Friedrichshafen, Deutschland08:35   
LH 1260Graz, Österreich08:35   
LH 1392Prag, Tschechien08:35   
LH 270Mailand-Linate, Italien08:40   
LH 176Berlin-Tegel, Deutschland08:45   
LH 296Turin, Italien08:45   
LH 836Billund, Dänemark08:45   
LH 1028Paris-Ch. de Gaulle, Frankreich08:45   
LH 1388Poznan/Posen, Polen08:45   
LH 902London-Heathrow, Großbritannien08:50   
LH 1234Wien, Österreich08:50   
LH 3632Stuttgart Hbf, Deutschland08:53 Zug 
LH 1074Lyon-Saint Exupery, Frankreich08:55   
LH 1102Salzburg, Österreich08:55   
LH 1250Linz, Österreich08:55   
LX 1069Zürich, Schweiz08:55   
LH 008Hamburg, Deutschland09:00   
LH 1176Porto, Portugal09:00   
LH 352Bremen, Deutschland09:05   
LH 1268Innsbruck, Österreich09:05   
LH 3606Köln Hbf, Deutschland09:09 Zug 
JP 117Ljubljana, Slowenien09:10   
LH 1214Genf, Schweiz09:10   
LH 1298Istanbul-Atatuerk, Türkei09:10   
LH 098München, Deutschland09:15   
AT 811Casablanca, Marokko17:4521:00Gate offen